Eğer bu eklentide resimler varsa, görüntülenmeyecekler.  Orijinal eklentiyi indir

Mobil Ödeme Nedir ?

Mobil Ödeme, cep telefonu aracılığı  ile tahsilât yapmaya olanak sağlayan servisimizdir. Kullanıcılar, ister ön ödemeli ister faturalı hat sahibi olsunlar, cep telefonları ile sadece bir onay SMS’i ile alışveriş yapabilmektedirler. Alışveriş bedeli, ön ödemeli hat sahiplerinin ön ödemeli hesaplarından düşerek, faturalı hat sahiplerinin faturalarına yansıtılarak tahsil edilecektir. 

Genel Özellikler:

Mobil Ödemeden şu an için Avea ve Turkcell hat sahipleri yararlanabilmektedirler. Her bir işlem, 35 TL’lik üst limitle sınırlandırılmıştır. (kdv dahil, bu işlemlerde öiv alınmamaktadır)

Kullanım  alanları :

Servis nasıl kullanılır:

Örnek:

Toplam bedeli 35TL olan bir ürün için anahtar kelime belirlenir.  Diyelim ki 25 TL ye müzik CD’si satacaksınız, CD kodu açılır ve 25 tl olarak fiyat tanımlanır.  Anonsu duyan/vtr yi izleyen kişi CD yazıp ürün bedellerinin tahsilâtında 7979 kısa mesaj atarak talepte bulunur. ( kısa mesaj bedeli 0,4 TL ile ücretlendirilir.) kişiye gelen geri dönüş mesajına onay verilerek gönderildiği zaman işlem tamamlanmış olur. Alışveriş bedeli, ön ödemeli hat sahiplerinin ön ödemeli hesaplarından düşerek, faturalı hat sahiplerinin faturalarına yansıtılarak tahsil edilecektir. 

Önemli uyarılar;

Net hakkediş, operatör ve altyapı payı düştükten sonra kalan net tutardır. Hakkediş ödemesi ancak operatör ödemelerini takiben yapılır.

ön ödemeli abonelerden tahsil edilen bedeller takvim ayı kapanışını takiben ortalama 45 günde bize yapılabilmektedir, ancak faturalı hatlardaki tahsilat, sadece ve sadece operatörce abonesinden tahsil edildiği taktirde bize ödenmektedir. Operatörden operatöre değişen şartlarda 2 ile 5 ay boyunca alacak takip edilmekte, bu süre içinde tahsil edilen tutarlar bize/size ödenmektedir. Ödenmeyen bedeller bize/size ödenmeyecektir. Bu yüzden mal gönderimi gibi sizlere de maliyeti olan işlemlerde “sadece ön ödemeli hatlara satış yapmak” seçeneğini tercih etmenizde fayda vardır. Eğer maliyeti kullanıcıya göre değişmeyen bir web hizmeti gibi bir uygulama için ücret alınıyorsa müşteri tabanınızı genişletmek için faturalı+ön ödemeli tüm abonelere hizmet vermenizi öneririz. (ödemeyen faturalı hat abone bilgileri operatörce işlem bazında raporlanacaktır)

Servisten yararlanmak ve bilgi almak için lütfen bizi arayınız. 0212 346 07 01